Pomoc Ukrajině

Jednoznačně odsuzujeme vojenský útok Ruské federace na Ukrajinu a chceme vyjádřit solidaritu všem občanům Ukrajiny, včetně studentů a akademiků, ať už na ukrajinském území, nebo žijícím v České republice.
Pro ukrajinské studenty a zaměstnance naší univerzity jsme zřídili speciální mail, kam se mohou obracet se svými požadavky: info4ua@service.zcu.cz.
Univerzita je také připravena přijmout ukrajinské studenty a akademiky, kteří se v důsledku válečného konfliktu dostali do potíží. Nabízíme jim bezplatné ubytování na vysokoškolských kolejích a kurz češtiny.

Důležité odkazy a informace (stránku průběžně aktualizujeme):

Webové stránky ZČU pro Ukrajinu (včetně podrobností o krizové lince, nabídce ubytování, nabídce kurzů češtiny, informací k veřejným sbírkám).

Krajské centrum pomoci Ukrajině (ОБЛАСНИЙ ЦЕНТР ДОПОМОГИ УКРАЇНІ) v Plzeňském kraji a v Karlovarském kraji.

Ministerstvo zahraničních věcí ČR: Informace pro zájemce o pomoc Ukrajině.